Mały chemik - marzec 2019 r.

Uczniowie podczas zajęć świetlicowych bawili się w chemików i przeprowadzali różne doświadczenia z olejem i wodą.
Do doświadczenia wykorzystywali zabarwiony ocet. Do dzbanka wsypali jedno opakowanie sody oczyszczonej, po czym po ściance dzbanka delikatnie wlewali olej. Zabarwiony ocet nabierali za pomocą strzykawki i stopniowo kropla po kropli wkrapiali do dzbanka, jednocześnie obserwując kolejne reakcje chemiczne.
Kolejnym doświadczeniem był "kolorowy wulkan". Do dzbanka z olejem wlewali zabarwioną wodę, następnie wrzucali do niego musującą tabletkę.

Międzynarodowy Dzień Pizzy - luty 2019 r.

W tym roku uczniowie Niepublicznego Gimnazjum podczas zajęć świetlicowych obchodzili Międzynarodowy Dzień Pizzy.

W związku z tym odbyli trening kulinarny podczas którego wcielili się w rolę kucharza i wypiekali pizzę.

Zdrowo się odżywiamy i zdrowe zęby mamy i kości mamy - grudzień 2018 r.

Na zajęciach świetlicowych uczniowie uczyli się co jeść, aby mieć zdrowe zęby i kości. Grupowali produkty spożywcze. Uczyli się określeń ,,zdrowy, niezdrowy”. Spośród różnych piktogramów przedstawiających produkty żywnościowe uczniowie wybierali zdrowe, z których można przygotować zdrowy posiłek.

Jesienne inspiracje - wrzesień 2018 r.

Jesień to doskonała pora na zabawy rozwijające zmysł dotyku. Jest to też idealny moment na przygodę z darami jesieni.
Nowa pora roku wniosła ze sobą na świetlicę bogactwo kolorów, faktur i dźwięków. Działamy twórczo i cieszymy się piękną porą roku-informuje Judyta Samsel oligofrenopedagog.

fot. Niepubliczne Gimnazjum w Ostrołęce

Trening kulinarny - październik 2018 r.

fot. Niepubliczne Gimnazjum w Ostrołęce