"Człowiek jest wielki nie przez to, co, ma, nie przez to, kim jest,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

Koordynator
Małgorzata Ościłowska

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Dnia 5 grudnia 2015r. obchodzony był Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, ustanowiony w 1986 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Dzień ten, jest dowodem uznania dla milionów ludzi, poświęcających swój cenny czas i umiejętności w celu niesienia pomocy innym - informuje Marta Dumała logopeda.

Młodzi ludzie odwiedzający Niepubliczne Gimnazjum wspierają nas w wielu codziennych i niecodziennych aktywnościach. Towarzyszą nam m.in. na wycieczkach szkolnych, podczas uroczystości oraz na zajęciach świetlicowych.

Oto obiecana wcześniej fotorelacja ze szkolnej akcji „Czytajmy Razem”. Niepełnosprawni uczniowie zaprezentowali Wolontariuszom, jak pomoce służące na co dzień do porozumiewania się, wykorzystywane są do czytania uczestniczącego - mówiła Marta Dumała logopeda.

Teksty przygotowane zostały w programie Mówik (tablet) oraz nagrane na komunikatory Step by Step, Go Talk. Pomoce AAC umożliwiają osobom niemówiącym aktywny udział we wspólnym czytaniu wierszy oraz książek, a tym samym jeszcze skuteczniej budowana jest pozytywna relacja między czytającymi.

Uznając konieczność docenienia ciężkiej pracy uczniów/wolontariuszy oraz animatorów aktywności młodych, chcielibyśmy Wszystkim bardzo serdecznie podziękować za zaangażowanie - informuje Marta Dumała logopeda.

Dziękujemy!