Zajęcia

1. Kształcenie w Niepublicznym Gimnazjum uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną polega na nauczaniu i wychowaniu całościowym, zintegrowanym, opartym na wielozmysłowym poznawaniu otaczającego świata - w całym procesie edukacji.

2. Edukacja uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną opiera się na indywidualnych programach edukacyjnych, opracowanych przez nauczycieli i specjalistów pracujących z uczniami na podstawie odrębnych przepisów.

3. Nauczyciele prowadzą zajęcia edukacyjne zgodnie z indywidualnym programem edukacyjnym, zachowując korelację treści nauczania i wychowania. Czas zajęć i przerw dostosowują do możliwości i potrzeb uczniów. O doborze uczniów do oddziałów decydują głównie ich potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne.

4. Ze względu na specyficzny charakter edukacji uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną a także indywidualne tempo i zakres nauki każdego ucznia, osiągnięcia w poszczególnych sferach oddziaływań pedagogicznych i rewalidacyjnych są planowane indywidualnie. Dokonywana okresowo przez nauczycieli i specjalistów wielospecjalistyczna ocena poziomu funkcjonowania ucznia umożliwia modyfikowanie indywidualnego programu edukacyjnego i dostosowanie poziomu oczekiwanych osiągnięć ucznia do jego możliwości.

Jesienny deszcz
listopad 2017 r.

Do klasy Niepublicznego Gimnazjum zawitał jesienny deszcz. Uczennice postanowiły temu zaradzić i szybko przygotowały rzeczy i przedmioty, które ochronią je przed zmoknięciem.

Najpierw osłoniły się parasolkami i deszcz już nie miał szans. Później uczennice miały nie lada zadanie: ubierały w ciepły jesienny strój dziewczynkę na tablicy magnetycznej i udało się świetnie wykonać zadanie. Kolejnym elementem zajęć był wybór spośród wielu ubrań znajdujących sie w klasie tych, które pasują do deszczowej pogody. Z zadania wybrnęły doskonale a efektem było zaprezentowanie stroju przez uczennicę Patrycję.

Kończąc zajęcia w naszej klasie nie było kropli deszczu.;)

Beta Opólko oligofrenopedagog

fot. Niepubliczne Gimnazjum

Pamiętamy o zmarłych
listopad 2017 r.
Nasze jesienne lampiony
 Październik Międzynarodowym Miesiącem AAC
październik 2017 r.

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem AAC, dlatego też uczennice Niepublicznego Gimnazjum w Ostrołęce postanowiły zaprezentować pracownikom poczty alternatywne i wspomagające formy komunikacji AAC. Uczennice z zaangażowaniem pokazały różne sposoby i metody porozumiewania się: przywitały się naciskając komunikator a także pokazały piktogramy. Pracownicy byli zaskoczeni, że możemy porozumiewać się rożnymi częściami ciała: ręką, nogą, wzrokiem, głową. Uczennice były bardzo zadowolone ze spotkania i z możliwości zaprezentowania swoich umiejętności. Przekazałyśmy plakaty informujące o sposobach komunikacji z osobami mającymi trudności w porozumiewaniu się. Pani Bożena, która pracuje na poczcie z zainteresowaniem wysłuchała wszystkich uczennic i poczęstowała nas cukierkami.

Dziękujemy wszystkim pracownikom poczty za miłe przyjęcie, wysłuchanie i zainteresowanie się komunikacją AAC.

Tworzymy książkę - Budowa owocu
Sałatka ogórkowa
wrzesień 2017 r.

Naleśniki pod chmurką bitej śmietany
wrzesień 2017 r.
Poznajemy nowe smaki - chrupiące gofry
czerwiec 2017 r.

Wysyłanie kartek do absolwentów
Dzwonią dzwonki
grudzień 2016

Zimowe drzewka pod śniegową pierzynką
Marchewka
listopad 2016 r.
Tradycja Polska - pamiętamy o zmarłych
Jesienne liście
Pieczemy owocowe ciasto
Jesienne widokówki
oraz poczta - wysyłamy list
wrzesień 2016 r.
Na zielonej łące
- motyl - praca plastyczna
czerwiec 2016 r.
Piramida zdrowego odżywiania - owoce
maj 2016 r.
Na zakupach
maj 2016 r.
Wiosenne drzewo
kwiecień 2016 r.
Siejemy rzeżuszkę
marzec 2016 r.
Zajęcia według koncepcji daltońskiej
pt. "Wiosna do nas przyszła z krokusami"
kwiecień 2016r.

Konkurs plastyczny pt. "Drugie życie śmieci"
25 lutego 2016 r.

listopad 2014r.
Kolorowy deser
październik 2014r.
W nas jest siła - robimy sałatkę warzywną
październik 2014r.
Park zabaw
wrzesień 2014r.
Dzień Chlopaka
30 wrzesnia 2014r.
    fot. Michał Nerwiński
Pocztówka dla naszego kolegi Michela. Wyprawa na pocztę.
26.09.2014r.
Moje wspomnienie z wakacji