Unicef

rok szkolny 2015/2016 Małgorzata Ościłowska
rok szkolny 2016/2017 Joanna Saj
rok szkolny 2017/2018 mgr Sylwia Weronika Szczubełek

Niepubliczne Gimnazjum w Ostrołęce podsumowało projekt edukacyjno – pomocowy UNICEF „MALI uczniowie idą do szkoły”.

Uczniowie w ramach projektu uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, obejrzeli film o swoich rówieśnikach zamieszkujących inny kontynent oraz wykonali gazetkę szkolną poświęconą uczniom Afryki. W kolejnym spotkaniu uczniowie przygotowali książki do sprzedaży. Książeczki naszych uczniów pisane były specjalnym programem, którym posługujemy się w szkole, mianowicie program MÓWiK oraz symbolami PCS. Tematyką poruszaną w książkach był kontynent Afryka, kolory Afryki oraz osoby tam zamieszkujące.

Podsumowaniem całej akcji była wystawa „Dzień książki dla Afryki”, która odbyła się 22 marca 2016r. w świetlicy szkolnej. Zaproszeni goście mogli obejrzeć zdjęcia z trwania całego cyklu projektu oraz obejrzeć i zakupić przygotowane przez uczniów książki.

Małgorzata Ościłowska
Koordynator UNICEF