Program dla szkół

Warsztaty kulinarne drogą do samodzielności

Uczniowie „Kolorowej Szkoły” i Niepublicznego Gimnazjum od marca 2019 r. uczestniczą raz w tygodniu w warsztatach kulinarnych.

Poprzez  wspólne kucharzenie nasi wychowankowie zdobywają umiejętności kulinarne, podstawową wiedzę na temat bezpiecznego zachowania podczas przygotowania posiłków, uczą się działania w grupie i dobrze się bawią.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Warsztaty kulinarne drogą do samodzielności” współfinansowanego ze środków Miasta Ostrołęki – działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

Warsztaty będą realizowane do 07.12.2019 r..

Akcja "Rekord dla Niepodległej"

Dokładnie 9 listopada 2018 r. o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu Polski, łącząc się tym samym z akcją „Rekord dla Niepodległej” organizowanym przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej – informują Małgorzata Ościłowska i Karolina Kozłowska.

fot. Niepubliczne Gimnazjum

Kampania "Pola Nadziei"

W czwartek 11 października 2018 r. wolontariusze
z Zespołu Szkól Zawodowych nr 4 w Ostrołęce z uczniami Niepublicznego Gimnazjum w Ostrołęce zasadzili cebulki żonkili na terenie Domu Dziecka w Ostrołęce. Wiosną, kiedy kwiatki zakwitną, będą rozdawane w zamian za datki na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS w Ostrołęce.

Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Jej symbolem jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych. Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat.

Bezpieczny Pies = Bezpieczne Dziecko

Uczniowie Niepublicznego Gimnazjum w Ostrołęce w roku szkolnym 2018/2018 będą brali udział w Programie Bezpieczny Pies = Bezpieczne Dziecko.

To program edukacyjno – profilaktyczny  Fundacji Edukacyjnej „Pies i Staś” opiera się na założeniu: bezpieczeństwo psa oznacza bezpieczeństwo człowieka. Zajęcia wspomagają u uczniów rozwój poznawczy, społeczny, emocjonalny, motoryczny oraz samodzielność.

Podczas takich zajęć przybliżane są potrzeby, obowiązki opiekuna psa, jak i humanitarne traktowanie zwierząt.

Zajęcia z psem Gratką to czysta zabawa z rozrywką.

fot. Niepubliczne Gimnazjum w Ostrołęce