Kurs alternatywnych i wspomagających metod porozumiewania się (AAC)

W dniach 14 – 15 listopada w siedzibie „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Ostrołęce przy ulicy Poznańskiej 34/36 odbędzie się szkolenie pt.: Praktyczny kurs alternatywnych i wspomagających metod porozumiewania się (AAC).

Szkolenie z zakresu AAC przeznaczone jest dla osób pragnących wykorzystywać w swojej pracy metody komunikacji alternatywnej i wspomagającej: pedagogów, logopedów, terapeutów, nauczycieli i innych osób pracujących z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z niepełnosprawnością powodującą brak lub ograniczenie komunikacji werbalnej: upośledzeniem umysłowym (od głębokiego do lekkiego), niepełnosprawnością ruchową, autyzmem, opóźnionym rozwojem mowy (afazja, opóźnienie psychoruchowe, uszkodzenia aparatu artykulacyjnego, fonacyjnego lub oddechowego i in.), w stanach po uszkodzeniu mózgu w wyniku wypadku, wylewu, niepełnosprawnością sprzężoną.

Kurs poprowadzi Pani Ewa Przebinda pedagog i logopeda, terapeutka AAC, absolwentka podyplomowych studiów Alternatywne i wspomagające metody porozumiewania się dzieci niepełnosprawnych (Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie).

Szkolenie jest bezpłatne dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Ostrołęki w ramach konkursu ofert skierowanego do organizacji pozarządowych i Stowarzyszenia "Dajmy razem szansę".

Zgłoszenia prosimy kierować na adres meilowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 12.11.2015r. liczba miejsc jest ograniczona. W zgłoszeniu proszę napisać dane: adres zamieszkania, pesel, telefon, miejsce pracy.

O zakwalifikowaniu się na szkolenie poinformujemy telefonicznie.

Numer konta szkoły

 81 1240 1691 1111 0010 5137 9798

Logo szkoły

 Zobacz nas na Facebooku

Zobacz film

 

Mam prawo

Kto Online

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Rodzina 500 plus