Kurs alternatywnych i wspomagających metod porozumiewania się (AAC)

W dniach 14 – 15 listopada w siedzibie „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Ostrołęce przy ulicy Poznańskiej 34/36 odbędzie się szkolenie pt.: Praktyczny kurs alternatywnych i wspomagających metod porozumiewania się (AAC).

Szkolenie z zakresu AAC przeznaczone jest dla osób pragnących wykorzystywać w swojej pracy metody komunikacji alternatywnej i wspomagającej: pedagogów, logopedów, terapeutów, nauczycieli i innych osób pracujących z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z niepełnosprawnością powodującą brak lub ograniczenie komunikacji werbalnej: upośledzeniem umysłowym (od głębokiego do lekkiego), niepełnosprawnością ruchową, autyzmem, opóźnionym rozwojem mowy (afazja, opóźnienie psychoruchowe, uszkodzenia aparatu artykulacyjnego, fonacyjnego lub oddechowego i in.), w stanach po uszkodzeniu mózgu w wyniku wypadku, wylewu, niepełnosprawnością sprzężoną.

Kurs poprowadzi Pani Ewa Przebinda pedagog i logopeda, terapeutka AAC, absolwentka podyplomowych studiów Alternatywne i wspomagające metody porozumiewania się dzieci niepełnosprawnych (Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie).

Szkolenie jest bezpłatne dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Ostrołęki w ramach konkursu ofert skierowanego do organizacji pozarządowych i Stowarzyszenia "Dajmy razem szansę".

Zgłoszenia prosimy kierować na adres meilowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 12.11.2015r. liczba miejsc jest ograniczona. W zgłoszeniu proszę napisać dane: adres zamieszkania, pesel, telefon, miejsce pracy.

O zakwalifikowaniu się na szkolenie poinformujemy telefonicznie.