Kampania "Pola Nadziei"

W środę 30 października wolontariusze z Zespołu Szkól Zawodowych nr 4
w Ostrołęce z uczniami „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum zasadzili cebulki żonkili na terenie Domu Dziecka w Ostrołęce. Uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei.

Celem tej kampanii jest kształtowanie świadomości społecznej w zakresie opieki jaką świadczy Hospicjum wobec ludzi ciężko chorych i umierających oraz edukacja mieszkańców naszego regionu o roli drugiego człowieka wobec ciężko chorego umierającego.

Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnoświatową i ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Jej symbolem jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych. Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat.

Media o naszej akcji:

www.radiooko.pl
www.nowaostroleka.pl
www.eostroleka.pl
www.to.com.pl