Dzień Rodziny w krainie baśni i bajek


15 czerwca 2019 r. w Niepublicznym Gimnazjum
w Ostrołęce odbyło się Święto Rodziny. Nasi uczniowie ze swoimi rodzinami w pięknych, barwnych strojach uczestniczyli w tradycyjnym już „Dniu Rodziny”. Tematem przewodnim uroczystości był świat bajek i baśni. Wśród uczestników nie zabrakło księżniczek, czerwonego kapturka, wilka czy królowej śniegu.

Kadra Niepublicznego Gimnazjum z okazji tego święta przygotowała artystyczną niespodziankę, inscenizację słowno - ruchową wiersza Jana Brzechwy „Kaczka  Dziwaczka”. Przedstawieniu towarzyszyła  muzyka znanych przebojów. Aktorzy swoim występem rozbawili przybyłych gości. Wszystkie prezentowane role przedstawione były w humorystyczny sposób. Artyści starali się, aby ten wyjątkowy dzień był dla uczniów oraz ich rodzin pełen wrażeń. Podczas występu słychać było okrzyki radości i oklaski.

Swoją obecnością wydarzenie uświetnił  Wiceprezydent Miasta Ostrołęki - Pan Maciej Kleczkowski. W dalszej części bajkowego spotkania  uczestnicy polecieli czarodziejskim dywanem do krainy w której czekały gry i zabawy.  Uczniowie ze swoimi rodzinami, chętnie brali udział w przygotowanych konkurencjach.

Następnie na uczestników czekał ciepły posiłek, sponsorem którego była „RESTAURACJA AUGUSTYNIAK” oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na koniec podopieczni otrzymali podziękowania z rąk Dyrekcji.

Wszystkim składamy gorące podziękowania za wspólnie spędzony, bajkowy czas.

 

Karolina Judyta Kozłowska

Agnieszka Parzych