Wizyta Policjantów


4.06.2019 r. do naszej szkoły przybyli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce - młodszy aspirant Aneta Waracka, aspirant Marcin Kujawa, posterunkowa Katarzyna Grzyb.

Celem wizyty było zapoznanie uczniów z pracą policjanta. Pani policjantka opowiedziała uczniom o swojej pracy, przypomniała numery alarmowe a także uczniowie mieli możliwość obejrzenia przyniesionych przez naszych Gości podstawowych akcesoriów policjanta.
Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć i dotknąć kajdanków a także zobaczyć z bezpiecznej odległości inne elementy wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja radiowozów policyjnych. Każdy chętny uczeń, a także pracownik szkoły mógł wejść i obejrzeć radiowozy od środka.  Niektórzy uczniowie skusili się nawet o włączenie syreny alarmowej.
Wizyta Gości była ciekawa i pouczająca, na pewno pozostanie naszym uczniom na długo w pamięci.
Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.   

Dziękujemy Policjantom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.