Światowy Dzień Zespołu Downa


21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu  wiosny!

To właśnie dziś obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, który ustanowiono w 2015 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.

Data obchodów Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. 21.03 symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi genetyczną przyczynę Zespołu Downa.

 

Uczniowie i nauczyciele Niepublicznego Gimnazjum przyłączyli się do obchodów tego święta.
Z myślą o przełamaniu stereotypów i oswajaniu się z odmiennością założyliśmy tego dnia kolorowe skarpetki nie do pary, które są symbolem niedostosowania społecznego, ale też genotypowego z jakim borykają się osoby z Zespołem Downa.

Uczyniliśmy to na znak radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa oraz zgodnie z przesłaniem: zakładasz cos nie do pary i przez chwilę czujesz się tak jak oni, coś nie pasuje, a jednak nie przeszkadza w życiu.


Wspieramy osoby z Zespołem Downa!