Dnia 15 lutego 2019 roku o godz. 10.00
w Niepublicznym Gimnazjum  w  Ostrołęce, miejscu edukacji wnucząt drogich babć i wspaniałych dziadków, odbyła się uroczystość z okazji ich święta.

Babcie i dziadkowie zajmują szczególną rolę w życiu naszych podopiecznych.

Trudno wyrazić wdzięczność, szacunek i miłość, które kryją się w sercach dzieci i młodzieży.

Uczniowie jednak stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali przybyłym gościom część artystyczną w której za pomocą komunikacji alternatywnej i wspomagającej przedstawili wierszyki o babciach i dziadkach oraz  inscenizowali wiersz Juliana Tuwima  pt. „Warzywa”.

Nie zabrakło także piosenek, podziękowań oraz upominków przygotowanych przez dzieci. Po części artystycznej  nastąpił słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

Odbyte spotkanie pokazało, że babcia i dziadek to ważne relacje rodzinne, tak cenne, które należy pielęgnować i dbać o nie.