Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 16-go października w „Kolorowej Szkole” Niepublicznej Szkole Podstawowej i Niepublicznym Gimnazjum w Ostrołęce świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

Nie lada niespodziankę zgotowali nam rodzice i uczniowie szkoły przygotowując dzień wcześniej kolorową dekorację z balonów, kosze pełne kwiatowych dekoracji oraz plakat z życzeniami i słodkościami.

Część oficjalna rozpoczęła się od pasowania na uczennicę klasy pierwszej Marię Jastrzębską.  Aktu ślubowania dokonała Pani Grażyna Ciszkowska dyrektor „Kolorowej Szkoły”. Maria poprzez naciśnięcie komunikatora złożyła akt ślubowania. Na pamiątkę, tego wydarzenia, otrzymała dyplom oraz tajemniczy prezent.

Pani dyrektor przypomniała nam również o historii tego święta a swoje wystąpienia rozpoczęła od słów naszego najwybitniejszego rodaka, w 39 rocznicę jego pontyfikatu, Św. Jana Pawła II „Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”.

Następnie inicjatywę przejęli sami uczniowie. Z drobną pomocą prowadzących, za pośrednictwem specjalistycznego sprzętu do komunikacji alternatywnej i wspomagającej każdy z obecnych w tym dniu uczniów złożył serdeczne życzenia a cała sala odśpiewała "100- lat".

Do składania życzeń dołączyli się również rodzice naszych uczniów Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Iwona Ciborowska i Pani Agata Krukowska wręczyły One na ręce Pani prezes Małgorzaty Szafrańskiej i Pani dyrektor Grażyny Ciszkowskiej kosze obfitości z mnóstwem łakoci oraz bukiet kwiatów.

Do kolejnej części naszej uroczystości włączyliśmy wszystkich, obecnych pracowników: dyrekcję, nauczycieli, terapeutów oraz nasze pomoce. „Kolorowy turniej” obfitował w różnorodne zadania, gry, zabawy muzyczne oraz zręcznościowe. Każdy z pracowników podjął wyzwanie któremu sprostał (w 100%) na medal. Dzisiejsze zmagania pokazały, że drużyna „Kolorowej Szkoły” to osoby z pasją.

Następnie odbyło się włączenie nowych dzieci w poczet uczniów „Kolorowej Szkoły”. Pani dyrektor Grażyna Ciszkowska w uroczysty sposób dokonała aktu przywitania. W naszą „Kolorową …” brać uczniowską włączeni zostali: Julia Ruszczyk – uczennica klasy II, Wojciech Surkont – uczeń klasy II Julia Szok – uczennica klasy III. Wszyscy uczniowie otrzymali piękne prezenty.

Na zakończenie głos zabrała Pani Małgorzata Szafrańska prezes Stowarzyszenia „Dajmy razem szansę” - wspomniała o codziennym nauczycielskim trudzie oraz o pasji jaką mają w sobie nauczyciele szkoły. Dziękowała również wszystkim pracownikom za ich pomoc, życzliwość i odpowiedzialność. Składając wszystkim pracownikom zawodowe życzenia Pani prezes nagrodziła kilkoro z nich.

Za wyróżniającą pracę dydaktyczno – wychowawczą i sumienne wykonywanie obowiązków nauczyciela wychowawcy w roku szkolnym 2016/2017 nagrodę otrzymała:

Pani Mariola Zadrożna - oligofrenopedagog
Pani Sylwia Weronika Szczubełek - neurologopeda/oligofrenopedagog
Pani Joanna Zięba – oligofrenopedagog

Uroczystość zakończyły podziękowania, a rodzice w imieniu swoim oraz uczniów zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.

Osobami odpowiedzialnymi za tę uroczystość były: Sylwia Weronika Szczubełek i Agnieszka Nadrowska