Akcja "Pola nadziei"

10 października 2017r. wolontariusze z Zespołu Szkól Zawodowych nr 4 w Ostrołęce z uczniami „Kolorowej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum w Ostrołęce zasadzili cebulki żonki na terenie Domu Dziecka w Ostrołęce. Wiosną, kiedy kwiatki zakwitną, będą rozdawane w zamian za datki na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS w Ostrołęce.

Kampania „Pola Nadziei” jest ogólnopolską akcją zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Jej symbolem jest kwiat żonkila – międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych. Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitnąć jako piękny kwiat.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Pani Renacie Lech nauczycielce ZSZ nr 4 za możliwość udziału w tak wspaniałej akcji.