Remont pomieszczeń edukacyjnych w Niepublicznym Gimnazjum

Więźniowie z Zakładu Karnego w Przytułach Starych odnawiali pomieszczenia edukacyjne w „Kolorowej Szkole”. Dzięki temu niepełnosprawne dzieci i młodzież od września rozpocznie naukę w jeszcze bardziej kolorowych salach lekcyjnych.

W terminie od 14 do 19 sierpnia 2017 roku administracja Zakładu Karnego w Przytułach Starych skierowała grupę więźniów do odnowienia pomieszczeń edukacyjnych w "Kolorowej Szkole".

- Od nowego roku szkolnego 2017/2018 uczniowie "Kolorowej Szkoły" Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce, będą uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych w barwnych pomieszczeniach. Czterech więźniów z ZK w Przytułach Starych z zaangażowaniem i solidnością malowało nieodpłatnie pomieszczenia szkolne (200 m2) – informuje Małgorzata Szafrańska prezes Stowarzyszenia „Dajmy razem szansę”.

Zatrudnienie skazanych z ZK w Przytułach Starych przy pracach publicznych realizowane jest w ramach jednego z filarów Rządowego Programu pracy więźniów.